CERIDAL VOIDE 150 ML
Tuotetieto
Pehmentävä voide päivittäiseen ihonhoitoon. Kosteuttava ja rauhoittava voide sopii ihanteellisesti jatkuvasti tai satunnaisesti kuivasta ihosta kärsiville mm. liian tiheästä pesemisestä, sairauksista, väsymyksestä, ilmastosta, vanhenemisesta tai perinnöllisestä taipumuksesta johtuvista syistä. Voide levittyy helposti, imeytyy nopeasti eikä jätä iholle rasvaista pintaa. Tehoaineet palauttavat ihon luonnollisen kosteussuojan, suojaavat tervettä ihoa sekä hidastavat kosteuden haihtumista iholta. Ceridal sopii myös lapsille ja allergiselle iholle. Hajusteeton ja väriaineeton.
Tuotteen käyttö
Levitä koko vartalolle päivittäin.
Tuotteen koostumus
Aqua, petrolatum, cetearyl alcohol, paraffinum liquidum, glycerine, PEG-20 stearate, PVP, benzyl alcohol, potassium sorbate, citric acid.
Koostumus saattaa muuttua. Tarkistathan lopullisen ainesosalistan pakkauksesta.
Tuotearviot (2)
Hyvä perusvoide
Näppärä ja edullinen perusvoide, jonka koostumus on sopivan kiinteä. Voide sopii nimenomaan hajuste- ja muille allergikoille erittäin hyvin.
Erittäin hyvä tuote
Erittäin hyvä tuote